دانستنی ها

همه چیز در مورد پاپریکا

آیا می دانید آن چیزهای قرمزی که در کابینت ادویه خود قایم کرده اید چقدر ارزشمند است؟ ممکن است سالی دو بار آن را روی نیمرو بپاشید یا یک جوجه کباب را با آن مزه دار کنید. مطمئناً می تواند آن را زیبا جلوه دهد ، اما این کار را همه می توانند ، درست است؟ بگذارید برایتان از پاپریکا بگویم.
پاپریکا برای خودش داستانی است ،طعم آن از شیرین گرفته تا تند حتی دودی است. اگر همیشه فکر می کردید پاپریکا کمی خسته کننده است ، ما اینجا شما را به وجد خواهیم آورد.


پاپریکا چیست؟
پاپریکا ادویه ای است که از فلفل قرمز خشک و آسیاب شده از گونه ای از فلفل ها تهیه می شود. فلفل های این گروه شامل همه نوع ، از فلفل دلمه ای شیرین گرفته تا فلفل دلمه ای تند هستند. این فلفل ها در اصل بومی مکزیک هستند و در قرن شانزدهم به اسپانیا آورده شدند. بلافاصله پس از آن ، آنها راهی مجارستان شدند ، جایی که یک رابطه عاشقانه با پاپریکا شکل گرفت.

انواع پاپریکا
همانطور که انواع مختلفی از فلفل چیلی وجود دارد ، انواع زیادی از پاپریکا نیز وجود دارد. انواع مختلف فلفل قرمز رنگ پاپریکا دارای طعم های متفاوتی است. طعم پاپریکا می تواند تحت تأثیر مکان رویش و روش های تولید و خشک کردن متفاوت باشد. پاپریکا انواع مختلفی دارد ، اما معمولاً به سه دسته اصلی تقسیم می شود که در زیر به آنها می پردازیم

پاپریکای شیرین یا معمولی

این نوع که اغلب در قفسه های فروشگاه اینترنتی ادویه یافت می شود معمولاً از نوع فلفل دلمه ای قرمز خشک شده تهیه می شود و طعم بسیار لایتی دارد. این نوع ادویه یا چاشنی پاپریکا برای افزودن کمی رنگ و طعم به تخم مرغ و سیب زمینی آب پز و کبابی و یا سایر غذاهایی که نیاز به کمی رنگ و بو دارند استفاده می شود.

پاپریکای مجارستانی

مجارستانی ها پاپریکا را جدی می گیرند. در حقیقت ، این ادویه ملی آنها است حتی برایش موزه پاپریکا هم دارند. در فرهنگ ادویه جات مجارستان هشت نوع مختلف پاپریکا وجود دارد ، از طعم ظریف و ملایم تا تند و آتشین. پاپریکای مجارستانی بخاطر طعم پیچیده اش معروف است و به عنوان یک جزء اصلی در غذاهایی مانند گولاش یا همان تاس کباب مجاری و پاپریکاش یا همان خوراک مرغ مجاری شناخته می شود.

فلفل اسپانیایی

انواع مختلفی از پاپریکای اسپانیایی نیز وجود دارد ، اما شاید معروف ترین آن پیمنتون باشد. این پاپریکا از خشک کردن فلفل روی آتش چوب بلوط تهیه می شود و طعمی دودی دارد . این نوع پاپریکا را می توان شیرین ، ملایم و تند و آتشین یافت و با طعم دودی ذاتی خود این پاپریکا از پسر عموی مجار خویش متمایز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *